Wypełnianie naszych fundacyjnych planów Rozpoczęliśmy od ciekawego projektu współfinansowanego ze środków MZPiTU ” Teledyski muzyczne w języku migowym cz. II”
Ale zanim przedstawimy działania w/w projektu uważamy za niezbędne przybliżenie wcześniejszych wydarzeń.
Gdy Fundacja była jeszcze w fazie rejestrowania w KRS, w Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie powstała bardzo ciekawa inicjatywa. Młodzież niesłysząca z olsztyńskiego Ośrodka zafascynowana działalnością grupy Młodzi Migają Muzykę z Warszawy zapragnęła wziąć udział w nagraniu teledysków w języku migowym.
Pierwsza edycja warsztatów „Teledyski muzyczne w języku migowym” odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w czasie ferii zimowych dzięki środkom zebranym od wspaniałych ludzi za pośrednictwem portalu społecznościowego „Polak potrafi”.
W czasie tych warsztatów swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z olsztyńską młodzieżą niesłyszącą członkowie grupy MMM, pod opieką pani Anny Stopińskiej. Efektem wspólnej pracy było powstanie dwóch teledysków ( „Up In The Sky” zespołu 77Bombay Street, oraz „To nic kiedy płyną łzy” Sashy Strunin), nowe przyjaźnie i bardzo miłe wspomnienia.

Wtedy właśnie został założony profil grupy warsztatowej pod nazwą „MigBand”. Jest tam dokumentacja fotograficzna z przebiegu warsztatów.
Zapraszamy do obejrzenia tej relacji.

Wracając do projektu Teledyski muzyczne w języku migowym cz. II
Fundacja „Dźwięki ciszy” postanowiła wspierać działania młodziutkiej stażem grupy MigBand z olsztyńskiego Ośrodka, by umożliwić niesłyszący młodym ludziom: rozwijanie pomysłowości, kreatywności oraz nabywanie nowych umiejętności przy tworzeniu kolejnych teledysków.

w terminie 19.02 – 22.06.2015r zrealizowaliśmy szereg działań, które przedstawiamy poniżej:

 • Wykonanie podziękowań dla osób wspierających pierwszą edycję warsztatów:
 • – nagrano w języku migowym filmiki zawierające: alfabet, liczebniki oraz zwroty grzecznościowe. Filmiki zawierają napisy w j. polskim, które są zsynchronizowane z odpowiadającymi im znakami
  – zaprojektowano i wydrukowano dyplomy oraz certyfikaty darczyńcy
  – zaprojektowano i wykonano kartki pop-up z podziękowaniami
  – zaprojektowano i wykonano kartki z podziękowaniami w programie „Cewe fotoświat”

 • wykonanie przekładu na Polski Język Migowy tekstów dwóch piosenek:
 • „Marzenia się spełniają” Majki Jeżowskiej, oraz „Krótka chwila” Dawida Kwiatkowskiego & fanów

 • Opracowano scenariusz pracy nad teledyskiem
 • Zorganizowane zostało studio nagrań we współpracy ze „Studiem 813”, przygotowano plan pracy w plenerze (do piosenki „Krótka chwila”)
 • Zaplanowane i wykonane zostały elementy scenografii zgodnie ze scenariuszem.
 • Zaplanowana została choreografia wideoklipów. Wg niej zrealizowane zostały nagrania.
 • Zaplanowane zostały detale, które następnie zostały zrealizowane na planie filmowym.
 • Przed nagraniami wykonana została charakteryzacja i stylizacja uczestników
 • Nagrane zostały dwa wideoklipy w interpretacji migowej piosenek: „Marzenia się spełniają” oraz „Krótka chwila”
 • Zorganizowane zostało studio montażu. Uczestnicy brali udział w etapie montowania wideoklipów, poznając funkcje programu „Edius”.
 • Materiał filmowy został zmontowany dzięki czemu powstały dwa wideoklipy. Zapisane one zostały z różnych formatach celem umieszczenia ich w Internecie
 • Wykonana została dokumentacja fotograficzna przebiegu warsztatów.

Założony w czasie pierwszej edycji warsztatów profil na portalu społecznościowym Facebook był na bieżąco edytowany w celu promocji działań realizowanych w czasie warsztatów.
Konto na YouTube grupy „MigBand zostało wzbogacone o 2 piosenki w interpretacji Polskiego Języka Migowego:
„Marzenia się spełniają”,
„Krótka chwila”

Premiera piosenki „Marzenia się spełniają” Majki Jeżowskiej w interpretacji PJM

W dniu 13.04.2015 r. w świetlicy SOSW dla Dzieci Niesłyszących odbyła się premierowa prezentacja piosenki Majki Jeżowskiej: Marzenia się spełniają” w interpretacji PJM.
Na inauguracji zgromadzili się licznie uczniowie wraz z pracownikami Ośrodka dla Dzieci Niesłyszących oraz rodzice. Na uroczysty pokaz przybyły też media: TVP Olsztyn oraz „Gazeta Olsztyńska”. Reporterzy przeprowadzili wywiad z Panią Dyrektor, z uczestnikami warsztatów oraz ich rodzicami.
Informacja wraz ze zdjęciami z uroczystej prezentacji teledysku.
Link do strony SOSW dla Dzieci Niesłyszących:
Link do materiału TVP Olsztyn o warsztatach:
Kopia artykułu z „Gazety Olsztyńskiej” na temat warsztatów:„Spełniły się marzenia niesłyszących dzieci, które wystąpiły w teledysku”
Premiera piosenki „Krótka chwila” Dawida Kwiatkowskiego & Fanów w interpretacji PJM

W dniu 23.06.2015 r na Sali gimnastycznej SOSW dal Dzieci Niesłyszących odbyła się premierowa prezentacja piosenki Dawida Kwiatkowskiego & Fanów „Krótka chwila” w interpretacji PJM.
W pokazie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy Ośrodka.

powrót do nasze działania